Firma Šport mix má svoje začiatky už na konci minulého tisícročia. Prvá zmienka bola datovaná v roku 1997. V roku 2008 bola transformovaná na s.r.o. Od začiatku sa zaoberáme predajom hlavne slovenských výrobcov. S firmou Kellys sme prepojený od samotného začiatku a druhou stálicou v našom portfóliu je značka Dema. V prvých rokoch sme častejšie menili naše predajné miesta, nakoľko sme boli len v prenájme. No prelomom bol rok 2006 kedy sme postavili vlastnú budovu. Plocha, na ktorej sú vystavené bicykle je takmer 300 metrov štvorcových, čo nám umožňuje mať vystavenú takmer kompletnú kolekciu značky Kellys, vzorku bicyklov Dema a tohto roku pribudla nová značka od nemeckého výrobcu Cube.


Medzi našimi bicyklami nájdete aj ďalšiu slovenskú značku Liberty, od ktorej ponúkame bicykle klasické ale aj elektrobicykle v cene od 750 €. Silnejšie elektrobicykle Vám ponúkame prostredníctvom všetkých spomínaných značiek. Prevažne sú tu montované motory Shimano a Bosch, ktoré zabezpečujú dostatočnú pomoc aj v ťažkom teréne. Všetky bicykle vieme pripraviť na konkrétneho zákazníka zmontovať, poprípade aj doručiť na adresu zálazníka. Každý vieme aj veľmi slušne prefinancovať, kde spolupracujeme s dvoma silnými spoločnosťami a to Home Credit a Cofidis. Čo sa týka náhradných dielov sú u nás zastúpené nasledovné značky: Shimano, Schwalbe, Continental, Sram, Sigma, FSA, KLS, Infini, Suntour, Rockshox, Topeak, Rubena, Longus, Extend, PRO a mnoho iných.


Keďže k bicyklu patrí aj servis, naši mechanici každoročne absolvujú množstvo školení. Tie posledné absolvované môžeme spomenúť Shimano, Bosch, Mavic a FSA. Ponúkame možnosť diagnostiky na systém Shimano Di2, alebo na motory Bosch.

Ďalšou položkou, ktorú viete u nás dostať sú niektoré menšinové športy. Už roky sa venujeme florbalu, či už priame predaju, alebo aj poradenstvu či úprave hokejok. Taktiež vieme poslúžiť tím čo radi hrajú šípky, či už elektronické alebo sisalový systém. Stolný tenis je ďalšou športovou komoditou, ktorú v našej predajni viete zakúpiť.

Pre organizátorov spoločenských či športových podujatí ponúkame možnosť urobiť medajle, alebo rôzne poháre a plakety pre danú akciu.

Samozrejmosťou je aj podpora rozvoju športu v regióne Liptova. Sponzorujeme vicemajstra Slovenska Mateja Ulíka, ktorý odjazdil na našich bicykloch 4 sezóny v kategóriách XC a cestná cyklistika.

Na území Ružomberka sa jazdí takmer 15 rôznych cyklo podujatí, na ktoré ako sponzor pravideľne prispievame. V roku 2015 a 2016 sme boli hlavným sponzorom Ružomberských schodov, čo je jedinečný pretek čo sa týka profilu trate.

Ďalšou skupinou, ktorú už roky podporujeme je OZ Meteníci Likavka. Je to združenie z vedľajšej dedinky Likavka, ktoré sa venuje výchove mládeže vo florbalovom svete. Muži hrajú 1. najvyššiu súťaž, juniorka hrá dokonca extraligu a ich dievčatá zažili najväčšie úspechy okolo roku 2010 kedy skončili v prvej lige na druhom mieste.